Witamy na stronie

Każdy lokator wprowadzający się do swego świeżo nabytego mieszkanka ma na celu urządzenie go nie tylko estetycznie, ale również jak najbardziej funkcjonalnie. Dom to nie muzeum, więc powinniśmy w naszym gniazdku czuć się w pełni komfortowo. 

Naklejki na meble - hit czy kit?

Jednym z najtrudniejszych dylematów w zakresie aranżacji wnętrz domowych jest właściwe urządzenie pokoju dziecięcego. Problem polega w tym przypadku na odpowiednim przygotowaniu lokum, które będzie praktyczne, jednocześnie ładne oraz bezpieczne i w którym nasza pociecha będzie chciała urzędować na lata. Wraz z dorastaniem dziecka, zmienia się oczywiście jego poczucie gustu oraz rodzą się nowe potrzeby, a w konsekwencji tego mało prawdopodobne, aby dojrzewającego nastolatka zadowolił pokoik typowy dla malucha – błękitny, różowy, w bajkowe tapety czy pełen maskotek. Jest jednak pewne rozwiązanie pozwalające na to, aby nie generować gigantycznych kosztów i nie robić gruntownego remontu co kilka lat, a i mimo wszystko zadowolić swego szkraba. Jakie? Bliżej o tym we fragmentach poniżej.

Praktyczne i estetyczne

Najcięższe okazuje się połączenie użyteczności oraz ładnego wyglądu pokoju dziecka. Sposobem na to są modne dziś naklejki. Stanowią one bardzo wygodny dodatek, ponieważ są gotową formą dekoracyjną, jaka wystarczy odlepić i przykleić na wybrane miejsce na meblu. Tym samym odpada przy tego rodzaju ozdobach konieczność wyboru zestawu meblowego typowo dziecięcego. Nie musimy przepłacać za szafeczki i regaliki z postaciami bajkowymi czy malunkami, bo taki sam rezultat możemy osiągnąć samodzielnie, kiedy zdecydujemy się właśnie na charakteryzowane tu naklejki. Kombinacji i możliwych ich efektów końcowych jest cała masa. Przebierajmy do woli w rozmaitościach kolorów, wzorów i fasonach nalepek. Nie ma też kłopotu ze znalezieniem naklejek odpowiednich wymiarów czy kształtów. Producenci są nawet w stanie wykonać potrzebne nam naklejki na nasze specjalne zamówienie, uwzględniając stricte nasze indywidualne potrzeby. Jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy nie mają pojęcia, jak sprawić, aby zupełnie zwyczajnie urządzone wnętrze stało się przytulne i bajkowe.

Ekonomiczność gwarantowana

Dzięki temu, że wybierzemy akurat naklejki i zrezygnujemy z gotowych kompletów meblowych, które kosztują zazwyczaj fortunę, będziemy mogli zaoszczędzić. Nalepki są o wiele tańsze. W związku z tym, nie tracimy aż tak wiele. W każdym momencie możemy także w razie potrzeby zdjąć daną naklejkę i przylepić na jej miejsce inną. Na elementach meblowych nie pozostaje natomiast żaden ślad. Nawet na tradycyjnych zestawach drewnianych nie ma kłopotu z lepiącym się miejscem czy obdarciem płyty meblowej. Jest to zatem znakomity sposób na szybkie i swobodne urządzenie pomieszczenia dokładnie tak, jak sobie tego zażyczy nasza pociecha. Na zakupy naklejek najlepiej udać się razem, aby dziecko wybrało sobie wzory i postaci bądź obiekty, które mu się spodobają.

Zdjęcia

meble.wzorowe.com.pl - o meblach i aranżacji © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.