Witamy na stronie

Każdy lokator wprowadzający się do swego świeżo nabytego mieszkanka ma na celu urządzenie go nie tylko estetycznie, ale również jak najbardziej funkcjonalnie. Dom to nie muzeum, więc powinniśmy w naszym gniazdku czuć się w pełni komfortowo. 

Lustro - nieodłączny element aranżacji mieszkania

We wszelkiego rodzaju obiektach mieszkalnych, nieważne czy większych powierzchniowo czy też malutkich, potrzebne jest lustro. Jego kształt, wielkość, jakość materiałów, z jakich zostało wykonane są natomiast uzależnione od wielu rozmaitych czynników dodatkowych takich jak przykładowo metraż budynku czy też sposób aranżacji. Niewątpliwie jednakże lustro pełni wiele funkcji praktycznych oraz estetycznych.

 

Lustra, które możemy odnaleźć dzisiaj na rynku różnią się pod względem budowy i stylizacji w zależności głównie od tego, do jakiego typu pomieszczenia są przeznaczone. Inne będzie lustro do łazienki, a jeszcze inne do salonu czy jadalni. Popularne jest także, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach usytuowanych w blokach, montowanie lustra na ścianie przedpokoju. Obecność tego rodzaju dodatku w naszym domu jest bardzo ważna nie tylko z tego względu, że mamy się, w czym przeglądnąć ubierając się, malując czy szykując do wyjścia, ale także poprzez trik z zawieszeniem lustra w odpowiednim miejscu zyskujemy optyczne złudzenie większej przestrzeni danego pokoju. Polecane przez architektów i projektantów wnętrz jest w związku z tym zwrócenie uwagi na okazałe lustra w domach stosunkowo niewielkich, gdzie pomieszczenia są dość wąskie bądź niestandardowe kształtem. Co więcej, warto także zwrócić uwagę na fakt, iż w dzisiejszych sklepach z elementami dekoracyjnymi do domu znajdują się lustra specjalne – powiększające albo wręcz przeciwnie – zwężające obraz w nim odbijany. To pozwala na kreowanie zupełnie nowego wyglądu naszego lokum. Poza tym, lustro odbija światło i w ten sposób rozjaśnia ponure wnętrze, dlatego dobrze jest zainwestować w ten dodatek na przykład przy urządzaniu sypialni bądź salonu. Rola użytkowa oraz estetyczna w przypadku tego typu produktu jest nieoceniona. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że to nie tylko sama szklana część lustra jest tu istotna. Równie ważne jest obramowanie, które musi pasować do stylistyki całego pokoju. Poprzez dobór właściwej ramy możemy się bawić stylem, sposobem urządzenia, zdobić, dodawać elegancji bądź wręcz przeciwnie – tworzyć wnętrza bazujące na prostocie i minimalizmie.

Wybierając się po zakupy lustra, należy mieć w zanadrzu przygotowane odpowiednie środki pieniężne zarówno na zakup dużego lustra głównego – ozdobnego do salonu czy na przedpokój, jak także mniejszego do łazienki. Typowe lustra łazienkowe są standardem i podstawą należycie i praktycznie zaaranżowanego pomieszczenia łazienkowego. Ponadto, to właśnie łazienki są z reguł lokum najmniejszym w naszym domu, więc dzięki lustrom można je chociażby wizualnie nieco poszerzyć. Dla tych lokatorów, którzy nie mają wystarczająco dużo powierzchni wolnej na to, aby zamontować opisywany tu typ akcesoriów, polecane jest lustro w szafie. Sprawdzają się w codziennym korzystaniu przede wszystkim szafy narożne, które po otwarciu mają lustra zamontowane po wewnętrznej stronie drzwiczek mebla. Jest to wygodne rozwiązanie, bo nie zajmuje niepotrzebnie miejsca na ścianie pokoju, a z drugiej strony przeglądamy się w lustrze właśnie przy codziennym ubieraniu, więc nie będziemy musieli chodzić po każdej przymiarce ciuchów czy dodatków od pokoju do pokoju, aby się dokładnie przejrzeć. Jest to sprawniejsze i szybsze a na pewno znacznie bardziej komfortowe.

Zdjęcia

meble.wzorowe.com.pl - o meblach i aranżacji © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.