Witamy na stronie

Każdy lokator wprowadzający się do swego świeżo nabytego mieszkanka ma na celu urządzenie go nie tylko estetycznie, ale również jak najbardziej funkcjonalnie. Dom to nie muzeum, więc powinniśmy w naszym gniazdku czuć się w pełni komfortowo. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sofy?

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Salon stanowi wizytówkę naszego mieszkania czy domu, dlatego też jego aranżacja powinna się opierać na przepięknych zestawach meblowych, jakie będą nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale przede wszystkim bardzo estetyczne. Głównym typem akcesoriów, który rzuca się w oczy zaraz po wejściu do pokoju dziennego, jest z reguły sofa. To miejsce, na którym siadamy, na które zapraszamy gości, na którym odpoczywamy, relaksujemy się i oglądamy telewizję. W związku z tym, mebel ten powinien być bardzo wytrzymały i solidny. Co jednakże przesądza o trwałości kanapy, dowiesz się trochę później, wgłębiając się w treść poniższych akapitów.

Sofa musi być dopasowana do reszty mebli. Najważniejsze, aby nie przytłaczała pokoju, ani także, żeby nie była za mała. Jeżeli wyposażamy mieszkanie w bloku, z pewnością nie posiadamy szczególnie dużo miejsca, a może i nawet zbyt mało pokoi, aby każdy mógł spać w oddzielnym pomieszczeniu. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zakup kanapy z funkcją rozkładania. Są one bardzo wygodne w obsłudze i użytkowaniu. Wystarczy je rozłożyć na noc, a złożyć w dzień. Nie psuje to zatem estetyki salonu, a także nie zajmuje niepotrzebnie zbyt wiele miejsca. Ogólnie sofy są dostępne bardzo często w kompletach. Takie zestawy są do nabycia przez Internet, w sklepach meblowych stacjonarnych czy chociażby w hurtowniach. Nie musimy się wówczas obawiać, że sofa nie będzie pasowała wyglądem do pozostałych elementów aranżacji.

Kiedy jednak zdecydujemy się kupić każdy z mebli z osobna, warto byłoby postawić na sofę zbliżoną pod względem tworzywa do materiału, z jakiego wykonane są pufy czy fotel. Musi być ona utrzymana również w tej samej kolorystyce. Barwa natomiast najlepiej, aby była ciemnawa i wówczas nie będziemy tracić pieniędzy na ciągłe czyszczenie jasnej tapicerki, która ulegnie zabrudzeniu od siadania i wstawania, zafarbuje od ubrań czy pokryje się kurzem. Na ciemnej tkaninie tego po prostu nie widać. Z drugiej strony, warto zwrócić uwagę również na to, czy sofa jest wykonana z wytrzymałego materiału. Najlepiej sprawdzają się, czy to z wizualnego czy użytkowego punktu widzenia, sofy skórzane. Używając odpowiedniego preparatu do sof tego typu można szybko doprowadzić je do porządku. Nie przecierają się tak jak tkaniny oraz nie ulegają zakurzeniu. Nie ma w nich roztoczy, bakterii i zarazków, bo czyści się je regularnie, przecierając szmatką z preparatem do sof skórzanych.

W szczególnych przypadkach polecane jest zrezygnowanie z nabywania sof w sklepach standardowych na rzecz zamówienia tego rodzaju mebla bezpośrednio u producenta. Wtedy możliwe jest uzyskanie mebla dokładnie takiego, jaki jest nam potrzebny – zarówno pod względem estetycznym, jak także technicznym. Na taki krok można się zdecydować chociażby wtedy, kiedy nasz salon jest za mały i potrzebujemy kanapy o ściśle określonych wymiarach, którą ciężko będzie nam dostać w zwykłej hurtowni meblowej. Co więcej, na zlecenie wykonania sofy zgodnie z indywidualnymi preferencjami kuszą się pasjonaci sztuki, którzy przykładają szczególną uwagę do aranżacji pomieszczeń domowych. Wówczas można uzyskać oryginalny i nietuzinkowy asortyment, niemożliwy do odnalezienia w jakimkolwiek sklepie meblowym.

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj swój komentarz

meble.wzorowe.com.pl - o meblach i aranżacji © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.