Witamy na stronie

Każdy lokator wprowadzający się do swego świeżo nabytego mieszkanka ma na celu urządzenie go nie tylko estetycznie, ale również jak najbardziej funkcjonalnie. Dom to nie muzeum, więc powinniśmy w naszym gniazdku czuć się w pełni komfortowo. 

Krótki opis akcesoriów meblowych przydatnych przy wyposażaniu kuchni

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Każdy lokator wprowadzający się do swego świeżo nabytego mieszkanka ma na celu urządzenie go nie tylko estetycznie, ale również jak najbardziej funkcjonalnie. Dom to nie muzeum, więc powinniśmy w naszym gniazdku czuć się w pełni komfortowo. Podczas gdy salon jest pokojem wizytowym, do którego zapraszamy gości i w którym się relaksujemy, kuchnia powinna być maksymalnie użyteczna i komfortowa, a niestety spełnienie tych dwóch cech w przypadku aranżacji właśnie tego pomieszczenia domowego często graniczy z cudem. Pomocne w uzyskaniu ładnej, schludnej i wygodnej kuchni będą przeróżne akcesoria meblowe.

Szuflady, płynnie otwierane fronty, sortowniki, cargo, podwieszane półki – to wszystko powoduje, że nasze codzienne, mechaniczne obowiązki, jakie wykonujemy wręcz rutynowo są przez nas kompletnie nieodczuwalne. Nie musimy tracić czasu ani ochoty. Wszystko jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż gdybyśmy owych funkcjonalności nie mieli i każdą najdrobniejszą rzecz musieli wykonywać „ręcznie” czy biegać z miejsca do miejsca. Poza tym, warto zwrócić uwagę na to, że kuchnia dzięki takim gadżetom staje się o wiele bardziej nowoczesna i mniej zagracona. Zamiast sterty pojemników czy koszyczków, wystarczy zainwestować w solidną szafkę, która będzie wyposażona w szuflady, a od razu będzie łatwiej, sprawniej a także bardziej komfortowo.

Jedną z funkcji kuchni jest przechowywanie produktów żywnościowych. Jeszcze jakiś czas temu wiązało się to z koniecznością posiadania osobnego pomieszczenia, które popularnie określało się mianem spiżarni. Jeżeli chodzi natomiast o współczesne kuchnie, to ciężko byłoby wygospodarować, czasem z naprawdę wąskich i małych rozmiarowo wnętrz, jeszcze dodatkową przestrzeń do osobnego lokum na jedzenie. W takich właśnie przypadkach zbawiennym rozwiązaniem okazują się wysokie lub niskie cargo w meblach kuchennych. Chodzi zatem o system odpowiednio zamontowanych półek, które przeważnie wykonywane są ze stali chromowanej. Przypominają one nieco standardowe kosze i posiadają charakterystyczne stelaże. Kiedy otworzymy szafkę, wtedy mamy dostęp do każdego produktu, jaki jest nam potrzebny, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Kolejnym plusem zastosowania cargo jest opcja pełnego wysuwu oraz obracania w lewo lub w prawo. Co więcej, taki wariant pozwala na wspomaganie płynnego otwierania i wiąże się z cichym domykaniem. Cargo jest więc standardem aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym.

Jeszcze czymś innym jest rozwiązanie zakładające zastosowanie tak zwanych półek Magic Corner. Są one stworzone do wyposażania szafek narożnych. Można je swobodnie i sprawnie wysuwać, niezależnie od siebie nawzajem, co pozwala na łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do określonych rzeczy. Tak samo polecane w dzisiejszych domach są funkcjonalne systemy szuflad. Mogą one wysuwać się tak leciutko, że nie będzie to nawet słyszalne. Ponadto posiadają opcję amortyzacji i samodomykania się. W ten sposób możemy bez problemu spakować do wnętrza takich szuflad wszystko, co jest nam potrzebne, a co nie powinno się znajdować na zewnątrz. Na koniec jeszcze kilka słów o popularnych sortownikach. Są to takie akcesoria kuchenne, które pozwalają na segregację śmieci. Kupowane są one po to, aby zamontować je na dnie szafki albo przy korpusie. W ten sposób można je otworzyć bezuchwytowo, naciskając jedynie delikatnie front ręką bądź poprzez specjalny pedał. Na tej zasadzie kosze wysuwają się, a by wrzucany do nich odpady i resztki.

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj swój komentarz

meble.wzorowe.com.pl - o meblach i aranżacji © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.